به این فکر کنید که خود شما روزانه چقدر زمان برای کار کردن با اپلیکیشن های مختلف صرف میکنید ،‌ شاید بسیاری از شما همین مطلب را هم از درون گوشی موبایل خود مطالعه میکنید. گوشی های هوشمند سرتاسر دنیا را گرفته است و در کشوری مثل آمریکا ، مردم روزانه حداقل ۵ ساعت و ۴۰ دقیقه از وقت خود را در گوشی های موبایل خود سپری میکنند.

خب اگر دنیا به این سمت حرکت کرده است چرا کسب و کار شما به سمت آن حرکت نکند و برای خدمات دهی بیشتر اپلیکیشن خود را نسازید ؟ هم اکنون بسیاری از شرکت ها ، افراد صاحب کسب و کار ، خدمات مختلف و ... در بستر اپلیکیشن ها ارائه شده است چون دسترسی به آنها  برای کاربران و مشتریان نهایی خیلی راحت است.

در این مقاله چند دلیل را میخوانید تا شما را متقاعد کند اپلیکیشن بسازید.

 

1 − اپلیکیشن ها باعث بیشتر دیده شدن برند شما میشود.

یکی از مزیت های داشتن اپلیکیشن موبایل ، ظرفیت آنها در ایجاد آگاهی از نام و برند تجاری شما در کنار سایر ابتکارات بازاریابی شماست. داشتن اپ موبایل میتواند در رشد دیده شدن برند شما کمک بکند. 

اپلیکیشن موبایل باعث دیده شدن برند میشود

وقتی کاربران ، اپلیکیشن شما را را گوشی خوب نصب کنند مطمئن شوید روزانه چندین بار لوگو و نام برند شما را میبینند به خصوص اگر امکانات و قابلیت هایی درون اپ پیاده سازی کنید که کاربر را ترغیب کند تا به اپلیکیشن سر بزند و از آن استفاده کند.

 

2 - اپلیکیشن ها باعث ایجاد ارزشمندی در بین کاربران میشود

دسترسی دیجیتالی یکی از مهمترین مسائل در زندگی امروزه ی انسان هاست و اپلیکیشن های موبایل نقش اساسی را بازی میکند.

مشتریان دوست ندارند برای سفارش مجدد یک محصول دوباره با شما تماس بگیرند آنها ترجیح میدهند این کار را با لمس صفحه ی گوشی خود انجام دهند. مشتریان دوست ندارند هربار برای حل یک مشکل با پشتیبانی شما تماس بگیرند آنها ترجیح میدهند از طریق قسمت چت اپلیکیشن یا چت های دیگری که قرار دادید با پشتیبانی صحبت کنند.

اپلیکیشن های موبایل ارزشمندی بیشتری ایجاد میکنند - برنامه نویسی موبایل

در سالهای گذشته بهترین و سریعترین راه ارتباط با مشتری این بود که به ایمیل بزنید یا با او تماس بگیرید امروزه میتوانید از طریق اپلیکیشن های موبایل یک نوتیفیکیشن به گوشی کاربرهایتان ارسال کنید که بلافاصله از آن مطلع شوند.چیزهای ساده ای که این کار فراهم میکند مثل عدم ورود به ایمیل و ... به کاربرانتان لذت بیشتری میدهد.

در اپلیکیشن خود میتوانید برنامه هایی برای وفاداری مشتریان ، امکاناتی براساس منطقه ی مکانی ، کدهای تخفیف و ... قرار دهید تا برای مشتریان خود ارزش بیشتری قائل شوید و به این ترتیب اپلیکیشن های موبایل به کسب و کار و مشتریان شما ارزشمندی بیشتری میدهد.

 

3 - اپلیکیشن ها باعث تعامل بیشتری با مشتری میشوند.

در حال حاضر راه های تعاملی بیشتری برای مشتریان وجود دارد از جمله بازاریابی ایمیل و شبکه های اجتماعی و ... که مفید هستند ولی هیچ کدام به اندازه ی پوش نوتیفیکیشن که در اپلیکیشن ها وجود دارد موثر ، سریع و مستقیم نیست. 

در هر زمانی که کسب و کار شما پیشنهاد ویژه ای برای مشتریان دارد که مطمئنید از آن لذت خواهند برد میتوانید یک push notification به گوشی آنها ارسال کنید تا درجا از آن مطلع شوند.

راه دیگری برای تعامل بیشتر این است که از طریق اپ از کاربران درخواست کنید که نظرات و امتیاز دهی برای خدمات یا محصولاتی که سفارش داده اند بدهند.

اپلیکیشن های موبایل باعث تعامل بیشتری با مشتریان میشوند - برنامه نویسی اندروید

یک وب سایت تجاری ممکن است برند شما را برای کاربران به نمایش بگذارد اما توجه کنید که مرورگر طوری است که کاربران همیشه تب های زیادی را باز میکنند و همین باعث عدم تمرکز آنها روی سایت و برند تجاری شما میشود اما اپلیکیشن های موبایل طوری است که حواس پرتی را از بین میبرد چون در حقیقت کاربران فقط یک صفحه را در یک زمان مشاهده میکنند که باعث تمرکز آنها روی نام تجاری و برند شما هم خواهد شد.

داشتن اپلیکیشن موبایل حتی برای مشتریان ناراضی جهت ثبت راحت شکایت نیز بسیار عالی است.

 

4 - اپ های موبایل باعث سرویس دهی بهتری میشوند.

در بخشی از گزارش  Dimensional Research آمده است که ۵۲٪‌از مصرف کنندگان ،‌بعد از دریافت خدمات مثبت یک خرید اضافه تری هم داشته اند. همه ی ما میدانیم که خدمات مثبت برای مشتری باعث رشد کسب و کار میشود و یکی از مهم ترین دلایلی که کاربران شما احساس کنند خدمات خوبی گرفته اند احترام به وقت آنها و پاسخ سریع به سوالات آنهاست.

اپلیکیشن باعث سرویس دهی بهتری به مشتریان میشود - آموزش برنامه نویسی اندروید

با توسعه ی اپلیکیشن مناسب میتوانید به مشتریان خود کمک کنید تا سریعتر با شما ارتباط برقرار کنند چت های درون برنامه ای قرار دهید ، دکمه های تماس برای تماس سریع قرار دهید ، راهنمای آسانی برای استفاده از خدمات اپلیکیشن خود درست کنید و همچنین بخشی برای دریافت سریع بازخورد مشتریان قرار دهید.

در اپلیکیشن خود میتوانید بخشی برای سوالات متداول کاربران ایجاد کنید که اگر یکی از کاربران سوال تکراری را داشت سریعتر به پاسخ خود برسد.

 

5 - اپ های موبایل ارتباطات قویتری ایجاد میکنند.

یکی از انقلابی ترین چیز ها در گسترش فروشگاه های اینترنتی این بود که هر فروشگاهی اعم از فروشگاه های بزرگ تا فروشگاه های بسیار کوچک که بصورت انلاین فعالیت میکردند توانستند داده های از کاربران فراهم کنند و آنها را تجزیه و تحلیل کنند.

اپ های موبایل ارتباطات قویتری برای کسب و کارها ایجاد میکند

از طریق اپلیکیشن های موبایل اطلاعات کاربران مثل موقعیت مکانی آنها را میتوانید بدست بیاورید در حالیکه چنین چیزی با سایت های عادی ممکن نبود.  علاوه بر بازخورد های کاربران مثل نقد ها ، نظرات و پیشنهادات میتوانید رفتارهای آنها را نیز بدست بیاورید ، مانند چیزهایی که کاربر بیشتر جستجو کرده است یا صفحاتی که بیشتر به آن علاقه داشته است یا کدام سوالات متداول را بیشتر مرور کرده است.

همه ی اینها اطلاعات مفیدی هستند که اگر به درستی تجزیه و تحلیل شوند میتوانند باعث بهبود UX اپلیکیشن شما و انواع استراتژی ها و کمپین های شما شوند. در نهایت خدمات و محصولات شما از نظر کیفیت ارتقا پیدا خواهد کرد و مشتریان شما نیز راضی تر خواهند بود.

 

سخن پایانی 

اپلیکیشن های موبایل آینده ی بازاریابی استراتژی هستند. در زمان های گذشته فروشگاه های بزرگ و کوچک قصد داشتند که مرکز فروش خود را به مکان های پر رفت و آمد ببرند زیرا هر چه رفت و آمد بیشتر باشد مشتری هم بیشتر بود. اما این روزها همه چیز عوض شده است. دیگر کسی به دنبال مغازه ای در منطقه ی پر رفت و آمد نیست بلکه سایت ها و اپلیکیشن های آنلاین جای همه چیز را گرفته است و خود یک مکان پررفت و امد برای تمام بیزنس ها شده است.

از زمانی که بیماری واگیردار جدید نیز آمده بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی تعطیل شده اند و خدمات خود را در بستر اینترنت بصورت آنلاین ارائه میدهند.

گزارشی از eMarketer وجود دارد که نشان میدهد در سال ۲۰۱۹ ، حدود ۹۰٪ از وقت مردم در اینترنت صرف اپلیکیشن ها میشود نه وب سایت ها و این خودش نیز نشان میدهد دنیای انلاین نیز عوض شده و مثل سابق نیست همه چیز به مثل اپیکیشن های قابل نصب حرکت میکند.

دلایل و مزایایی که در بالا ذکر شده است بخشی از مزایای استفاده از اپلیکیشن های موبایل بود و ممکن است مزیت های فراوان دیگری هم داشته باشد اما این نکته را در نظر داشته باشید که یک بیزنس و تجارتی موفق است که امروزه اپلیکیشن هم داشته باشد. 

 

لینک کوتاه این مقاله : https://avasam.ir/post/357
این سیستم برپایه ی علاقه مندی شما یک دوره ی مناسب به شما پیشنهاد میدهد
مرا بسوی بهترین دوره ی آموزشی که برای من مناسب است هدایت کن 🤖
برای استفاده ی دیگران و حمایت از ما در جامعه های زیر به اشتراک بگذارید

.:: نظرهای کاربران ::.
محمد / 3 سال پیش

الان بازار موبایل گرمهه

هر اپلیکیشنی بسازی میتونی به کسب درامد برسی مخصوصا آموزش زبان

 

 

دوره ی آموزش پروژه محور ساخت کافه بازار دوره ی آموزش پروژه محور ساخت فروشگاه دیجیکالا آموزش لاراول دوره ی آموزش ویو جی اس